Eli Roth

Eli Raphael Roth

7,3
5 990 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Eli Roth

Eli Roth w ogóle do mnie nie przemawia. Najpierw widziałem "Hostel", po którego obejrzeniu czułem się zdeczka dziwnie, ale po jakimś czasie stwierdziłem, że realizacja takiego projektu nie ma najmniejszego sensu. Eksponowanie przemocy(wypada bardzo dobrze) i efekty gore nie wystarczą, żeby zrobić dobry horror. Po pierwsze - film zaczął mnie po jakimś czasie nudzić. Gore trzeba wykorzystywać umiejętnie - jak np. Peter Jackson we swoich poprzednich filmach. Roth powinien się uczyć(jeżeli chodzi o młodych reżyserów) np. od Alexandre Aja, który dużo lepiej operuje klimatem i krwawymi efektami. Nie oszukujmy się, Roth to reżyser słaby - nawet po seansie "Śmiertelnej gorączki" byłem zawiedziony. Jego scenariusze są pisane na siłę, chodzi mu tylko o krwawą jatkę. A zakończenia w obydwóch jego filmach leżą. "Cabin Fever" kończy się jak komedia, a nie horror(w sumie cały film jest śmieszny), "Hostel" obrazuje totalny bezsens w końcówce. Niektórzy próbują nawet doszukiwać się drugiego dna w "Hostelu" - wątpię by Eli chciał zrobić coś w tym stylu, pisze zbyt proste historie.

Póki co, nie dam szansy Rothowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones